Dantų šalinimas

Dantų šalinimas yra viena dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų, kuri tampa būtina, kai kiti gydymo metodai nebeveiksmingi. Nors dauguma žmonių siekia išlaikyti natūralius dantis visą gyvenimą, kartais tam tikros situacijos, tokios kaip stiprus danties pažeidimas, infekcija ar kitos dantų problemos, nepalieka kito pasirinkimo, kaip danties šalinimas. Nors ši procedūra daugeliui kelia nerimą, tačiau šiuolaikinė odontologija užtikrina, kad dantų šalinimas būtų atliekamas saugiai ir be didelio diskomforto.

Dantis pašalinamas iš žandikaulio
Dantų šalinimas

Kas yra dantų šalinimas?

Danties šalinimas yra odontologinė procedūra, kurios metu dantis pašalinamas iš žandikaulio. Nors šiuolaikinė odontologija orientuota į visų dantų išsaugojimą, tam tikrose situacijose šalinimas tampa būtina ir neišvengiama procedūra siekiant išlaikyti burnos ertmės sveikatą.

Danties šalinimo kaina - nuo 90 eurų
Apie kainą

Dantų šalinimo kaina

Paprastas danties šalinimas SDC klinikoje kainuoja nuo 90 eurų, o jei procedūra sudėtingesnė, kaina gali siekti iki 110 eurų. Tuo tarpu chirurginis danties šalinimas, kuris reikalauja daugiau laiko ir įgūdžių, kainuoja 150 eurų ar net daugiau, ypač jei reikia pašalinti neišdygusius dantis arba atlikti papildomas intervencijas. Kaina taip pat priklauso nuo naudojamos anestezijos tipo. Vietinė anestezija yra pigesnė, tačiau jei pacientui reikalinga sedacija arba bendroji anestezija, procedūros kaina bus didesnė.

Be to, prieš atliekant danties šalinimą, gali būti reikalingi papildomi tyrimai, tokie kaip rentgeno nuotraukos, kad būtų įvertinta šaknies padėtis ir danties būklė. Pastarosios kainuoja nuo 10 eurų. Kartais po procedūros gydytojas skiria papildomas priemones, tokias kaip specialus skalavimo skystis, vaistai nuo skausmo ar antibiotikai.

kainos

Dantų šalinimo kainos

Kai kyla rimtų dantų sveikatos problemų
Kada reikia šalinimo?

Kada reikalingas dantų šalinimas?

Dantų šalinimas yra reikalingas tais atvejais, kai dantų išsaugojimas tampa neįmanomas arba kyla rimtų burnos sveikatos problemų. Kai dantis yra stipriai sugedęs dėl karieso ar pažeistas dėl traumos, ir jo neįmanoma atkurti plombavimo ar kitomis procedūromis, šalinimas tampa neišvengiamas. Taip pat būna atvejų, kai tenka šalinti dantis, dėl to, kad jų yra per daug. Ypač vaikystėje ar paauglystėje, kai dėl tam tikrų priežasčių dantys pradeda augti netvarkingai ir per arti vienas kito. Tokiu atveju dantų šalinimas padeda atlaisvinti vietos burnoje ir užtikrinti, kad kiti dantys galėtų išdygti tinkamai.

Taip pat labai dana procedūra yra protinių dantų šalinimas chirurginiu būdu. Pastaruosius tenka pašalinti todėl, kad dažnai jie gali sukelti problemų augdami netinkamai arba taip ir lieka pilnai neišdygę. Tai gali sukelti tam tikras komplikacijas, tokias kaip skausmas, infekcijos, šalia esančių dantų pažeidimai ar sąkandžio pokyčiai dėl vietos trūkumo dantų augimui. Dantų šalinimas taip pat gali būti siūlomas esant rimtai infekcijai arba esant pažengusiai periodonto (dantenų) ligai. Tokiais atvejais šalinimas gali būti vienintelis būdas išvengti tolesnio infekcijos plitimo.

Dažniausi atvejai
Kokios priežastys?

Priežastys, dėl kurių gali prireikti dantį pašalinti

Pažengęs ėduonis,

kurio metu dantis yra tiek pažeistas, kad jo išsaugoti neįmanoma.

Periodontinė liga,

sukelianti audinių, laikančių dantis, pažeidimus ir galinti priversti šalinti net sveikai atrodantį dantį.

Trauma ar sužalojimas,

kai dantis yra pažeistas tiek, kad jo atkūrimas tampa neįmanomas.

Ortodontinis gydymas,

kartais reikalaujantis dantų šalinimo siekiant suteikti daugiau vietos likusiems dantims arba ištaisyti dantų išsidėstymą.

Protiniai dantys,

kurie neretai neišdygsta arba dygsta netaisyklingai, sukelia skausmą, infekcijas ar dantenų problemas.

Kaip šalinami dantys?
Procedūros procesas

Kaip vyksta dantų šalinimo procedūra?

Dantų šalinimo procesas gali skirtis priklausomai nuo to, ar tai paprastas danties šalinimas, ar reikia sudėtingesnės chirurginės intervencijos. Prieš atliekant danties šalinimą, odontologas atlieka išsamią apžiūrą bei atlieka rentgeno nuotrauką, kad būtų aiškiai matomos danties šaknys ir aplinkiniai kauliniai audiniai. Tai padeda nuspręsti, ar šalinimas gali būti atliekamas paprastai, ar reikės chirurginės intervencijos.

Prieš pradedant procedūrą, taikoma anestezija, kad pacientas nejaustų skausmo šalinimo metu. Dažniausiai naudojama vietinė anestezija, kuri nutirpina tą burnos vietą, kurioje bus atliekamas šalinimas. Sudėtingesniais atvejais, kai reikia chirurginės intervencijos arba pacientas jaučia didelį nerimą, gali būti taikoma sedacija.

Paprastas danties šalinimas atliekamas, kai dantis yra visiškai išdygęs ir lengvai prieinamas. Odontologas atlaisvina dantį nuo aplinkinių audinių ir švelniai jį ištraukia specialiais įrankiais. Ši procedūra įprastai trunka trumpai ir dažnai nesukelia jokių komplikacijų. O jei dantis pilnai neišdygęs, auga kreivai, gali prireikti chirurginio pašalinimo. Chirurginis šalinimas apima nedidelį pjūvį dantenose, o kartais tenka ir gręžti kaulą, kad būtų pasiektas ir pašalintas dantis. Šis procesas yra sudėtingesnis ir gali užtrukti ilgiau nei paprastas šalinimas.

Dažnai auga netinkama kryptimi
Protiniai dantys

Protinių dantų šalinimas

Protiniai dantys dažniausiai pasirodo vėlyvoje paauglystėje bei suaugus ankstyvame amžiuje. Tačiau dažnai šie dantys sukelia įvairių problemų, nes jiems gali neužtekti vietos pilnai išdygti arba jie gali augti netinkama kryptimi, spaudžiant kitus dantis bei sukeliant dantenų infekcijas. Tokiais atvejais reikalingas neišdygusių protinių dantų šalinimas, kai dantis yra dalinai arba visiškai paslėptas po dantenomis ar kaulu. Po protinių dantų šalinimo svarbu tinkamai prižiūrėti burnos ertmę ir laikytis gydytojo nurodymų, kad išvengtumėte infekcijų, o gijimas būtų greitesnis.

Susipažinkime

Mūsų specialistai dirbantys su dantų šalinimu

Itin greitai ir visai be skausmo

Greitas ir neskausmingas dantų šalinimas

Danties šalinimas greičiau nei per 30 min!

Greičiau nei per 30 min
Kaip užsiregistruoti vizitui?

Greitesnė rezervacija vizitui

Visas vizito planavimo procesas – nuo registracijos iki ataskaitos – vos keliais žingsniais

Ką daryti po šalinimo?
Burnos ertmės priežiūra po šalinimo

Kaip elgtis po dantų šalinimo?

Po dantų šalinimo labai svarbu laikytis tam tikrų rekomendacijų, kad gijimas vyktų greitai ir be komplikacijų. Po danties šalinimo, gydytojas į burną įdės marlės tamponą, kurį reikia švelniai sukąsti ir laikyti maždaug 30 min. Tai padeda kontroliuoti kraujavimą ir formuoti kraujo krešulį, kuris apsaugo žaizdą ir skatina gijimą. Turite suprasti, kad skausmas po danties šalinimo yra normalus reiškinys, tačiau jį galima kontroliuoti vartojant gydytojo paskirtus vaistus nuo skausmo bei uždegimo. O šalti kompresai gali padėti sumažinti patinimą ir uždegimą pirmosiomis valandomis po procedūros.

Svarbu vengti burnos skalavimo ir seilių išspjovimo pirmąsias 24 valandas, nes taip neleisite susidaryti krešuliui ir tik pailginsite gijimo procesą. Tačiau sekančią dieną, burną rekomenduojama skalauti specialiu, gydytojo paskirtu tirpalu, kad būtų sumažinta infekcijos rizika. Taip pat svarbu pirmosiomis dienomis susilaikyti nuo rūkymo bei alkoholio vartojimo, kadangi taip galite sutrikdyti gijimą ir padidinti infekcijos riziką. Po procedūros rekomenduojama rinktis minkštą ir vėsų maistą, vengti karštų, kietų ar aštrių produktų. Taip pat svarbu gerti daug skysčių, tačiau vengti gėrimų su šiaudeliu, nes tai gali trukdyti kraujo krešulio susidarymui.

Nedelskite ir kreipkitės
Kada reikia papildomos priežiūros?

Kokiais atvejais reikėtų kreiptis į gydytoją po dantų šalinimo?

Nors dauguma pacientų po dantų šalinimo sveiksta be didesnių komplikacijų, kai kuriais atvejais gali prireikti papildomos gydytojo priežiūros. Labai svarbu atidžiai stebėti savo savijautą po procedūros ir laiku kreiptis į odontologą, jei pasireiškia bet kuri iš šių problemų:

Neįprastas kraujavimas.

Nedidelis kraujavimas po danties šalinimo yra normalus, tačiau jei jis nesustoja praėjus daugiau nei 24 valandoms arba tampa gausus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Užsitęsęs skausmas ar patinimas.

Po danties šalinimo paprastai jaučiamas tam tikras diskomfortas ir patinimas, kuris turėtų sumažėti per kelias dienas. Tačiau, jei skausmas išlieka stiprus arba būklė pablogėja po 3-4 dienų, tai gali būti požymis, kad pasireiškė tam tikros komplikacijos, kurios nedelsiant reikalauja gydytojo įsikišimo.

Infekcijos požymiai.

Po danties šalinimo burnoje esanti žaizda yra jautri bakterijoms, todėl infekcijos rizika yra viena iš pagrindinių komplikacijų. Jei pastebite tokius simptomus kaip karščiavimas, stiprus blogas kvapas iš burnos, pūliai arba padidėję limfmazgiai, reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją, kad būtų skirti antibiotikai bei suteikta reikiama pagalba.

Sunku atidaryti burną arba kramtyti.

Kartais po dantų šalinimo, ypač jei tai buvo sudėtinga chirurginė procedūra, pacientas gali pastebėti, kad jam sunku atidaryti burną arba kramtyti. Jei ši problema nepraeina per kelias dienas, būtina kreiptis į gydytoją, nes tai gali reikšti nervų arba raumenų sužalojimą.

Priežiūra po šalinimo
Šie patarimai padės Jums sumažinti diskomfortą ir greičiau pasveikti po danties pašalinimo. Perskaitykite ir kreipkitės, jeigu iškiltų klausimų.

Atmintinė po dantų šalinimo

  1. Laikykite sukandę marlės tvarstelį pusę valandos. Nežymus kraujavimas iš žaizdos kelias valandas po danties pašalinimo yra normalus. Jeigu žaizda stipriai kraujuoja namuose, stipriai sukąskite sterilios marlės tvarstelį (duotą gydytojo ar pirktą vaistinėje), ir palaikykite valandą.
  2. Nespjaudykite seilių, negerkite per šiaudelį, nes tai gali sukelti kraujo krešulio pasišalinimą iš alveolės ir sukelti alveolės uždegimą.
  3. 24 val. venkite didelio fizinio krūvio, nesilankstykite.
  4. 24 val. po danties pašalinimo negerkite alkoholio bei gazuotų gėrimų. 24 val. nerūkykite, nes tai gali sukelti žaizdos kraujavimą, skausmą bei sutrukdyti gijimui.
  5. 24 val. po danties pašalinimo venkite karšto, kieto maisto. Geriau rinktis skystą arba minkštą maistą, turintį daug baltymų.
  6. 12 val. po danties pašalinimo nevalykite dantų ir 24 val. neskalaukite. Vėliau valykite dantis, vengdami ištraukto danties vietos. Po paros atsargiai skalaukite paskirtu skalavimo skysčiu po kiekvieno valgio (ELUDRIL)
  7. Po danties pašalinimo galimas patinimas. Maksimalus patinimas būna 48 val po procedūros, po to pradeda slūgti, visiškai išnyksta maždaug po savaitės. Tinimą sumažinti padeda šaldymas ledo maišeliais pirmąsias valandas po procedūros (ne ilgiau 20 min., po to daryti pertrauką). Kai kuriems pacientams ant veido gali susiformuoti nedidelės mėlynės, tai priklauso nuo organizmo savybių.
  8. Skausmą po danties pašalinimo patariame malšinti priešuždegiminiais vaistais – paracetamoliu, ibuprofenu, nimesiliu. Vartokite taip, kaip paskyrė gydytojas arba vaistininkas. Kai kuriais atvejais gali prireikti antibiotikų terapijos, jie bus paskirti gydytojo
  9. Jeigu po danties pašalinimo žaizda buvo susiūta, gydytojas nurodys, kada atvykti pašalinti siūlų (dažniausiai po 7-10 d.).
  10. Iš žaizdos pasišalinus kraujo krešuliui, gali išsivystyti alveolės uždegimas arba alveolitas. Jam būdingas labai stiprus skausmas, plintantis į veidą ar į ausį, blogas burnos kvapas, galvos skausmas, bloga bendra savijauta. Tokiu atveju nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
  11. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu:
  • tinimas atsiranda arba padidėja trečią parą po danties pašalinimo;
  • negalite vaistais numalšinti skausmo, arba numalšinate tik trumpam;
  • negalite sustabdyti kraujavimo iš žaizdos (atsiminkite, kad nedaug kraujo susimaišius su seilėmis gali atrodyti kaip gausus kraujavimas);
  • kyla kūno temperatūra;
  • jaučiate alveolito požymius.
registruokitės

Registruokitės nemokamai konsultacijai

Registracija telefonu

Registracija internetu

Darbo laikas

I-VII 00:00-24:00

Adresas

Kalvarijų g. 128A-2, Vilnius

Apie mus kalba

Klientų atsiliepimai

Mūsų klientai dalinasi savo mintimis apie patirtį klinikoje

DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

Ne, procedūra atliekama vietinėje nejautroje, todėl pacientas skausmo nejaučia.

Paprastai gijimas užtrunka keletą savaičių, tačiau diskomfortas ir patinimas sumažėja per pirmąsias kelias dienas.

Taip, tačiau rekomenduojama vengti kieto maisto ir karštų gėrimų pirmąsias dienas po procedūros.

Nedidelis kraujavimas yra normalus. Rekomenduojama įsidėti sterilų tvarstį, kuris padės kraujavimą sustabdyti.

Kaip ir bet kuri chirurginė procedūra, danties šalinimas gali sukelti komplikacijų, tačiau jos yra retos, ypač kai procedūrą atlieka patyręs specialistas.

Blog

Mūsų naujienos apie dantų šalinimą

Naujienos, patarimai ir ekspertų nuomonė – apie viską skaitykite mūsų blog’e

Registruokitės

Registruokitės konsultacijai

Kviečiame jus į konsultaciją, kurios metu mūsų gydytojai atsakys į visus rūpimus klausimus ir paskirs jums reikiamą gydymą.

Konsultacija