Burnos higiena

Jeigu norite būti tikri, kad savo dantimis rūpinatės tinkamai, svarbu žinoti apie galimas odontologines ligas, kad gebėtumėte laiku pastebėti nerimą keliančius požymius ir kreiptis į gydytoją odontologą. Šį kartą norime plačiau aptarti kas  yra ir periodontitas, kokie šios ligos požymiai ir  gydymo būdai. Taigi, ką reikia apie tai žinoti? 

Atsakant į klausimą, kas yra periodontitas, tai – lėtinė bei uždegiminė liga, kuri dažniausiai pacientus užklumpa vyresniame amžiuje. Šią ligą galima atpažinti iš tokių požymių, kaip dantenų kraujavimas, danties paslankumas, padidėję tarpai tarp dantų, dantų skausmas bei dantų klibėjimas. Jei periodontito gydymas nebus pradėtas laiku,  galimas ir dantų netekimas. Taip pat svarbu akcentuoti, kad būtent ši liga ir yra viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės praranda dantis.

Tam, kad būtų laiku sustabdytas periodontitas, labai svarbu laiku pastebėti šią ligą ir laiku pradėti jos gydymą. Štai, pavyzdžiui, jei liga buvo pastebėta anksti, gali pakakti profesionalios burnos higienos. Tačiau tuo atveju, jei liga bus pastebėta vėlesnėje stadijoje, gali prireikti chirurginio gydymo ar net ir implantacijos. Žinoma taip pat svarbu akcentuoti, kad pradėjus gydymą labai svarbios yra ir asmeninės paciento pastangos – būtina ne tik kruopščiai du kartus per dieną valyti dantis, bet ir skalauti burną  po kiekvieno valgio, o taip pat – naudoti tarpdančių siūlą.