Dantų tiesinimas

Dantų tiesinimas – tai netaisyklingai išsidėsčiusių dantų bei netaisyklingo sąkandžio korekcija. Dėl netaisyklingo sąkandžio ir netaisyklingai išsidėsčiusių (kreivų) dantų gali atsirasti įvairios odontologinės ligos (dantų ėduonis, dantenų ligos). Kadangi kreivus dantis (ypač susigrūdusius) yra sunku išvalyti, dėl to ir atsiranda įvairios dantų ir dantenų ligos. Įprastai dantys yra tiesiami breketais, tačiau yra ir kitų dantų tiesinimo būdų. Mūsų klinikoje siūlome dantis tiesinti dantų tiesinimo kapomis.

Dantų tiesinimo kainos

Gydytojo - odontologo konsultacija

60
*
*pasirašius gydymo planą konsultacija 100 %

Diagnostika

300
*
*arba 50,74 € su 6 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Skaitmeninio gydymo plano sudarymas ir pristatymas

200
*
*arba 33,82 € su 6 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Dantų tiesinimo kapos Ordoline Light(lengvas gydymo atvejis)

2449
*
*arba 81,34 € su 36 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Dantų tiesinimo kapos Ordoline Medium (vidutinio sudėtingumo gydymo atvejis)

2800
*
*arba 93,00 € su 36 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Dantų tiesinimo kapos Ordoline Complex (sudėtingas gydymo atvejis)

3240
*arba 107,61 € su 36 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Mūsų specialistai dirbantys su dantų tiesinimu

Kodėl dantys būna kreivi?

Netaisyklingo sąkandžio ar kreivų dantų priežasčių gali būti ne viena, tačiau pagrindinės priežastys yra šios:

  • Paveldimumas (genetika);
  • Įvairios traumos;
  • Per anksti iškritę pieniniai dantys.

Kai pieniniai dantys iškrenta per anksti, jų vietoje vyksta netaisyklinga dantų kaita, susiformuoja netolygios dantų eilės, t.y. dantys pradeda slinktis, o pradėjus augti nuolatiniam dančiui jam pradeda trūkti vietos, nes kiti pieniai dantys būna netolygiai pasislinkę, todėl nuolatiniai dantys išauga netaisyklingoje padėtyje. Vėliau, augant kitiems nuolatiniams dantims, jie automatiškai pradeda augti netaisyklingoje padėtyje.

Kodėl reikia tiesinti dantis, koreguoti sąkandį?

Tiesinti kreivus dantis bei koreguoti sąkandį reikėtų ne tik dėl estetinės išvaizdos, tačiau ir dėl to, jog gali išsivystyti įvairios dantų ir dantenų ligos, kurios gali lemti net ir dantų netekimą.

  • Dantų ėduonis. Dėl netaisyklingai išdygusių dantų ir jų susigrūdimo dantų priežiūra tampa sudėtingesnė, maisto likučiai užstringa nelygių dantų tarpdančiuose, juos išvalyti būna sudėtinga, dėl ko gali išsivystyti ėduonis ir kitos ligos.
  • Dantenų uždegimas.
  • Greitesnė dantų abrazija (dėvėjimasis).

Taip pat reikėtų paminėti ir estetinį aspektą. Žmonės, turintys kreivus dantis, dažnai vengia šypsotis ar kalbant vengia rodyti dantis.

Dėl netaisyklingo sąkandžio, maistas yra blogai sukramtomas, tai ilgainiui gali lemti įvairias virškinamojo trakto ligas.

Kokie yra dantų tiesinimo būdai?

  • Breketais.
  • Kapomis.
  • Ortodontinėmis plokštelėmis.

Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas kapomis yra skirtas tiesinti dantis bei koreguoti sąkandį naudojant individualiai pagamintas tiesinimo kapas. Kapos yra gaminamos individualiai kiekvienam pacientui. Gydytojas nuima dantų atspaudus ir kompiuterine programa yra sumodeliuojamas visas gydymo procesas. Visam gydymo laikotarpiui yra pagaminama nuo 8 iki 25 ir daugiau kapų vienam žandikauliui. Gaminamų kapų kiekis priklauso nuo paciento individualios situacijos. Kapos yra saugomos klinikoje, o pacientui yra išduodamas tik toks kapų kiekis, koks yra reikalingas tuo gydymo etapu.

Šio gydymo metodo trukmė yra labai panaši ar šiek tiek trumpesnė nei gydymo breketais, tačiau gydymo sėkmingumas labai priklauso nuo paciento, nes kapos yra išimamos (rekomenduojama išsiimti valgant ar geriant). Optimaliausias kapų nešiojimo laikas per parą yra ~22 val. Pacientas privalo reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą, kuris prižiūri, kad gydymo eiga vyktų pagal sudėliotą gydymo planą. Vizito metu pacientui yra išduodamas naujas kapų komplektas. Gydymas kapomis gali tęstis nuo kelių mėnesių iki kelių metų, tai labai priklauso nuo paciento dantų būklės bei sąžiningo kapų nešiojimo.

Prisijunkite prie savitarnos ir registruokitės konsultacijai

Registracija telefonu

Registracija internetu

Darbo laikas

I-VII 00:00-24:00