Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – procedūra, kuomet pacientui yra atstatomi trūkstami dantys. Pagrindinis tikslas  –atstatyti prarastus dantis, kramtymo funkciją bei pagerinti burnos estetinį vaizdą.

Dantų protezavimo kainos

Cirkonio oksido vainikėlis
priekinių dantų srityje

500
*
*arba 84,56 € su 6 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Cirkonio oksido vainikėlis
šoninių dantų srityje

500
*
*arba 84,56 € su 6 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Cirkonio oksido vainikėlis ant
implanto priekinių dantų srityje

600
*
*arba 101,47 € su 6 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Cirkonio oksido vainikėlis ant
implanto šoninių dantų srityje

600
*
*arba 101,47 € su 6 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Mūsų specialistai dirbantys su dantų protezavimu

Dantų protezavimas reikalingas

 • Kai netenkama vieno ar daugiau dantų.
 • Įvykus danties skylimui/lūžiui.
 • Siekiant sutvirtinti nusilpusius dantis.

Kokie yra dantų protezavimo būdai?

Neišimami dantų protezai

 • Dantų protezai prisukami ant implantų.
 • Pavieniai dantų protezai (vainikėliai) ant nuosavų dantų.
 • Dantų tiltai. Dažniausiai tvirtinami ant nuosavų dantų, šalia trūkstamo danties esančių dantų arba implantų.

Dantų vainikėlis – tai dirbtinis danties apdangalas, kuris padeda atkurti natūralią danties formą, kai dantis yra nuskilęs, nudilęs ir kitokiais būdais pažeistas. Atliekant protezavimą, vainikėlis užcementuojamas ant pažeisto nušlifuoto danties arba prisukamas prie danties implanto.

Cirkonio oksido vainikėliai

Cirkonio oksidas turi puikų biosuderinamumą su žmogaus organizmu, todėl jis puikiai tinka net ir alergiškiems žmonėms.

Cirkonio oksidas  yra labai tvirtas bei ilgaamžis, jo sudėtyje nėra metalo, todėl neturi melsvo atspalvio, kuris būdingas metalo keramikos protezams. Iš cirkonio oksido pagaminti dantys atrodo itin natūraliai, kaip natūralus žmogaus dantis.

Cirkonio oksido vainikėliai naudojami patamsėjusių ar stipriai pažeistų dantų protezavimui. Vainikėlis užmaskuoja danties tamsumą bei efektyviai sumažina galimybę pažeisto danties skilimui, todėl tai puikus būdas tiems žmonėms, kurie siekia susigrąžinti sveikai ir natūraliai atrodančią šypseną. Protezuojant dantis šia medžiaga, dantys yra minimaliai šlifuojami, todėl natūralūs dantys išlaikomi maksimaliai nepažeisti. Cirkonio oksido vainikėlis nesukelia dantenų uždegimo aplink naujinamą dantį, nes apgaubimas yra visiškai tikslus, tokiu būdu sumažinama karieso tikimybė danties vainikėlio kampuose.

Metalo keramikos vainikėliai

Metalo keramika – dažniausiai paplitęs dantų protezavimo būdas, kuomet reikia atstatyti pavienį nuosavą dantį, dantų tiltą ar prisukti vainikėlį prie implanto. Metalo keramikos vainikėlį sudaro metalinis karkasas ir keramikos (porceliano) apdaila. Metalo keramika pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu, o kaina sąlyginai nėra didelė, todėl iki šiol tai yra vienas dažniausių pacientų pasirinkimų.

Metalo keramikos vainikėlių trūkumas – estetinė išvaizda, kadangi jie nėra pralaidūs šviesai, todėl dantys atrodo tamsesni, o prie danties kaklelio matoma pilka juostelė. Dėl šios priežasties nerekomenduojame metalo keramikos vainikėlių dėti priekinių, gerai matomų dantų srityje.

Ištisai lietas vainikėlis

Ištisai lietas vainikėlis yra vienas geriausių būdų galinių dantų protezavimui, kurie sunkiai pasiekiami ir jiems būtinas patvarumas. Šis vainikėlis taip pat puikiai tinka tokiu atveju, kai reikia gaminti tiltinį protezą, nes tai suteikia ypatingo stiprumo.

Vienas pagrindinių šio tipo vainikėlių trūkumų – blogesnis estetinis vaizdas, lyginant su bemetale keramika, tačiau yra pigesnis.

Dantų protezavimas išimamomis konstrukcijomis

 • Akrilinės (plastmasinės) plokštelės.
 • Elastinės (poliamidinės) plokštelės.
 • Lanko atraminiai protezai.

Pilna arba dalinė akrilinė plokštelė

Akrilinė (arba plastmasinė) dantų plokštelė – tai individualiai gaminamas išimamas dantų protezas, kuris dažniausiai naudojamas viso žandikaulio protezavimui, tačiau gaminamos ir dalinės išimamos plokštelės. Protezas pagamintas iš akrilinės masės ir tik iš dalies atstato kramtymo funkciją. Nepaisant to, kad plokštelė suteikia pacientui geresnį estetinį vaizdą nei neturint dantų ir jis gali valgyti, išimamos dantų plokštelės turi ir trūkumų:

 • Plokštelė yra kieta, gali skilti ar lūžti, ilgesnis adaptacijos burnoje laikotarpis, gali sukelti alergijas.
 • Plokštelė kramtymo funkciją atstato tik 30-40%.
 • Plokštelė nestabdo žandikaulio kaulo nykimo.

Pilna arba dalinė elastinė plokštelė

Elastinė dantų plokštelė – tai individualiai gaminamas išimamas dantų protezas, kuris dažniausiai naudojamas viso žandikaulio protezavimui, tačiau gaminamos ir dalinės išimamos plokštelės. Elastingas plokštelės pagrindas suteikia patogumą, natūraliai atrodantį vaizdą bei mažesnę sulūžimo riziką nei įprastos dantų plokštelės. Elastinės plokštelės yra minkštesnės, todėl geriau priglunda prie dantenų, jų netrina.

Ši dantų plokštelė neturi įprastinių metalinių kabliukų, jie pakeičiami geros kokybės plastiku, kuris idealiai priglunda prie kitų esamų natūralių dantų ir dantenų.

Elastinės dantų plokštelės nekelia alergijos, kuri įprastai pasitaiko nešiojant įprastos akrilinės plastmasės ir metalo detalių turinčias plokšteles.

Elastinė medžiaga yra atspari kvapų sugėrimui bei burnos skysčių cheminiam poveikiui.

Elastinis protezas pasižymi ilgaamžiškumu, dėl savo lengvumo dantenos yra neapkraunamos, greitai prisitaiko prie burnos gleivinės bei svarbiausia – yra patogus.

Protezas įprastai pagaminamas per 4-5 vizitus pas mūsų klinikos specialistą. Jos gamybai naudojame tik aukščiausios kokybės sertifikuotas medžiagas bei šiuolaikiškiausias technologijas.

Pagrindiniai elastinės plokštelės trūkumai

 • Plokštelė kramtymo funkciją atstato tik 30-40%.
 • Plokštelė nestabdo žandikaulio kaulo nykimo.

Estetinis protezavimas

Estetinis protezavimas dažniausia atliekamas priekinių dantų srityje. Jei dantis pažeistas – dažniausia dedami bemetalės keramikos vainikėliai. Jei pacientui nepatinka dantų spalva ar forma, o pats dantis yra sveikas – dažniausiai klijuojamos bemetalės keramikos laminatės.

E-Max protezavimo būdas padeda pasiekti idealų tikslumą, estetiškumą bei atsparumą išoriniams veiksniams. Ši keramika atveria naujas galimybes dantų restauracijai atlikti. Šis būdas yra vienas geriausių pasirinkimų priekinių ir pavienių dantų protezavimui.

Mūsų klinikoje protezavimui naudojama viena pažangiausių bemetalės keramikos rūšių E-max – tai aukštos kokybės medžiaga iš ličio disilikato. Ši keramikos rūšis yra 4 kartus stipresnė, nei įprasta keramika, kuri naudojama metalo keramikos vainikėlių gaminimui.

Vienas pagrindinių E-max protezavimo privalumų yra, tai jog tai idealiai atkurti pažeisto danties struktūrą. Dantys, kuriems buvo atlikta šaknies kanalo procedūra, įprastai tampa labai pažeidžiami ir trapūs. E-max technologija siūlo puikų estetikos ir ilgaamžiškumo mišinį atstatant tokius dantis. Suskilę dantys po įvairių traumų ar didelių ertmių gali būti idealiai atkuriami naudojant E-max vainikėlius. Šie vainikėliai yra laidūs šviesai, todėl atrodo natūraliai ir nesiskiria nuo tikrų dantų.

Pritvirtintas vainikėlis ar dantų laminatė nudažoma spalva, atitinkančia Jūsų dantų atspalvį, tokiu būdu vainikėlis ar dantų laminatė tampa identiški natūraliems dantims.

Lanko atraminis protezas

Lanko atraminis protezas turi metalinį karkasą, padengtą plastmase, į kurią yra įstatyti plastmasiniai dirbtiniai dantys. Tai yra išimamas protezas, kuris laikosi apkabėlių (specialių metalinių lietų kabliukų) pagalba už dantų. Yra naudojamas, kai trūksta krūminių dantų abiejose viršutinio ar apatinio žandikaulio pusėse.

Yra geresnis ir patogesnis protezas, nei paprasta plokštelė, nes paskirsto kramtymo krūvį tolygiai dantenoms ir po dantenų gleivine esančiam žandikaulio kaului, dėl ko lėčiau „nyksta“ (atrofuojasi) žandikaulio kaulas. Tačiau tai vis tiek yra išimamas protezas, kuris negali atstatyti kramtymo funkcijos 100%.

Prisijunkite prie savitarnos ir registruokitės konsultacijai

Registracija telefonu

Registracija internetu

Darbo laikas

I-VII 00:00-24:00