Karieso (arba dantų ėduonies) pažeistų dantų gydymas. Dantų ėduonis – dažniausiai pasitaikančių dantų ligų pasaulyje. Pažeistus dantis gydyti būtina, nes negydant dantų ėduonis gali komplikuotis į rimtesnes dantų ar dantenų ligas. Dantų terapinio gydymo metu pažeistas dantis yra sugydomas ir parengiamas restauracine (plombine) medžiaga.

Dantų terapinio gydymo kainos

Maža plomba

90

Vidutinė plomba

105

Didelė plomba

135

Mūsų specialistai dirbantys su dantų plombavimu

Kas sukelia dantų ėduonį?

Dantų ėduonis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, bet dažniausiai jį sukelia šios priežastys:

  • Bloga arba nepakankama burnos higiena. Neprižiūrint arba netinkamai prižiūrint dantis, ant jų pradeda kauptis apnašos, kurios kaupiasi ant dantų, tarpdančiuose, prie dantenų. Apnašose yra gausu bakterijų ir kitų mikroorganizmų, kurie palaipsniui pažeidžia kietuosius danties audinius;
  • Dėl sumažėjusių mineralinių medžiagų danties emalyje;
  • Netinkama mityba, vartojama daug angliavandenių, geriama daug vaisvandenių;
  • Paveldimumas.

Dantų ėduonies gydymo eiga

Atvykus pas gydytoją odontologą pirmiausia pacientui yra padaroma diagnostika, kurios pagalba nustatoma kuris arba kurie dantys yra pažeisti bei kokio dydžio yra pažeidimas. Nustačius pažeistus dantis yra pradedamas gydymas, kurio metu pradžioje yra atliekamas nuskausminimas ir pašalinami pažeisti danties audiniai, taip paruošiant danties ertmę plombavimui. Plombavimo metu plombinė medžiaga yra sluoksniuojama. Pradžioje dedama minkštesnė plombinė medžiaga, panaši į dentiną, o danties paviršiuje dedamas kietas emalio sluoksnis. Toks plombavimo būdas leidžia atkurti natūralią danties struktūrą – minkštesnė plomba viduje nekliudo kramtant, o kietas emalis užtikrina, kad dantis bus tvirtas ir mažiau dėvėsis. Plombavimo metu gydytojas odontologas emalio spalvą parenka pagal natūralią paciento dantų spalvą, todėl plombuoto danties spalva nesiskiria nuo sveiko danties spalvos.

Jei danties ėduonies pažeidimai yra didelės apimties, tokiu atveju dantų gydymas gali trukti ne vieną vizitą. Jei ėduonis yra pažeidęs danties nervą, tokiu atveju danties nervas yra “marinamas”, taip paruošiant jį endodontiniam gydymui ir iki sekančio vizito dantis yra plombuojamas laikinąja plomba, kad į jį nepatektų maisto likučių. Kai dantis sutvarkomas pagal numatytą gydymo planą – jis yra plombuojamas nuolatine plomba.

Negydomas dantų ėduonis gali sukelti komplikacijų, tai yra komplikuotis į pulpitą ir/ar periodontitą, o šie – suardyti danties giliuosius audinius, sukelti pūlinius ir/ar uždegimus, įtakoti rimtus viso organizmo negalavimus: sinusitą, nosiaryklės ligas, virškinamojo trakto, sąnarių ligas ar net širdies infarktą

Kaip elgtis po dantų plombavimo?

Plombuotus dantis, lygiai taip pat kaip ir neplombuotus, reikia nuolatos prižiūrėti, rūpintis gera burnos higiena. Rekomenduojama bent kartą per metus ar pusmetį atlikti burnos higienos procedūrą. Jos metu plombos yra nupoliruojamos ir taip prailginamas jų tarnavimo laikas.

Prisijunkite prie savitarnos ir registruokitės konsultacijai

Registracija telefonu

Registracija internetu

Darbo laikas

I-VII 00:00-24:00