Burnos higiena

Sveika šypsena yra tinkamos burnos priežiūros požymis. Ar žinojote, kad daugelis žmonių yra linkę nepaisyti profesionalaus dantų valymo svarbos, manydami, kad užtenka reguliaraus dantų valymo namuose šepetėliu ir dantų siūlu?  Ar žinojote, kad jūsų burnoje gyvena milijonai bakterijų? Kai kurios iš šių bakterijų yra nekenksmingos, o kitos gali sukelti rimtų burnos sveikatos problemų.

Kas yra profesionali burnos higiena? 

Profesionali burnos higiena – saugus ir efektyvus būdas palaikyti burnos švarą ir sveikatą. Odontologijos klinikoje atliekama burnos higiena  ne tik užtikrina Jūsų dantų ir dantenų švarą, bet ir padeda išvengti rimtų dantų problemų. Dantų valymas yra saugus ir efektyvus, nes naudojant specialius įrankius nuo jūsų dantų pašalinamos visos apnašos bei susidarę dantų akmenys.

Kas yra dantų apnašos ir kaip jos kaupiasi?

Dantų apnašos susidaro ant Jūsų dantų ir dantenų. Jei dantų apnašos nėra pašalinamos reguliariai valant dantis šepetėliu namuose, naudojant tarpdančių siūlą bei periodiškai atliekant profesionalią burnos higieną odontologijos klinikoje, jos gali sukietėti ir tapti dantų akmenimis, sukelti dantenų ligas arba dantų ėduonį. Dantenų liga prasideda nuo uždegimo, kurį sukelia apnašų kaupimasis išilgai dantenų linijos. 

Be periodonto ligų, tokių kaip gingivitas ir periodontitas, dantų apnašos taip pat gali būti susijusios su kitomis sisteminėmis sveikatos problemomis, tokiomis kaip širdies ligos ir diabetas. 

Norint išvengti dantų apnašų kaupimosi burnoje, svarbu laikytis gerų burnos higienos įpročių.

Kaip palaikyti švarius ir sveikus dantis?

Reguliarus dantų valymas yra svarbus įprotis, tačiau vien valymo šepetėliu nepakanka, kad būtų pašalintos visos apnašos, susikaupusios sunkiai pasiekiamose vietose, ar įsisenėjusios apnašos, yra reikalinga atlikti profesionalią burnos higieną bent du kartus per metus. Kvalifikuoti specialistai odontologijos klinikoje naudoja specializuotas priemones ir įrankius, kad kruopščiai ir efektyviai atliktų procedūrą.

Ar verta investuoti į dantų būklę?

Investuodami į įprastines profesionalias dantų valymo procedūras kas šešis mėnesius arba kaip rekomendavo odontologas, galėsite išlaikyti optimalią burnos sveikatą ilgą laiką ir išvengti brangių gydymo būdų.  

Dantų higienistai – apmokyti profesionalai, labai kruopščiai atliekantys procedūras. Jie gali aptikti ankstyvus dantenų ligos ar dantų ėduonies požymius, kurie ,kitu atveju, gali likti nepastebėti. 

Atminkite – prevencija visada geriau nei gydymas!