Dantų šaknų kanalų (Endodontinis) gydymas

Dantų šaknų kanalų (endodontinis) gydymas atliekamas, kai dėl danties ėduonies, įvairių dantų traumų, dantų įtrūkimų, ar dėl kitų priežasčių per atsivėrusius nesandarumus bakterijos ar kiti mikroorganizmai patenka į dantų šaknų kanalus. Patekę į dantų šaknų kanalus mikroorganizmai užkrečia danties nervą, bei pažeidžia danties pulpą (minkštuosius audinius). Pažeidus pulpą – išsivysto pulpitas, kurio metu žūsta danties kraujagyslės bei nervai. Negydomas pulpitas gali išsivystyti į dar rimtesnę ligą – periodontitą – dantų ir dantenų ligą, kuomet bakterijos patekusios per dantų šaknų viršūnes pažeidžia dantenas ar žandikaulio kaulą.

Dantų šaknų kanalų (endodontinio) gydymo kainos

Vieno kanalo plombavimas

125
*
*arba 41,87 € su 3 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Dviejų kanalų plombavimas

195
*
*arba 65,31 € su 3 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Trijų kanalų
plombavimas

265
*arba 88,76 € su 3 mėn. sutartimi. Skaičiavimai yra preliminarūs ir kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai.

Mūsų specialistai dirbantys su dantų šaknų kanalų gydymu

Pulpitas gydomas pašalinant pažeistus (kariozinius) audinius ir pažeistos pulpos pašalinimu (jei jos nepavyksta išsaugoti), tuomet kanalai išvalomi mechaniniu būdu, apdorojami cheminiu būdu ir užpildomi plombine medžiaga.

Dažniausia pulpito susiformavimo priežastis – ilgai negydomas danties ėduonis (kariesas), ko pasekoje bakterijos per pažeistus audinius pasiekia danties pulpą. Tačiau pulpitas gali išsivystyti ir dėl kitų priežasčių – bruksizmo (dantų griežimo), įvairių dantų traumų, dantų nuskylimų ir kt. priežasčių.

Kaip gydomi dantų šaknų kanalai?

Endodontinis gydymas atliekamas vieno ar kelių vizitų metu. Prieš gydymą pacientui visuomet yra atliekama rentgeno diagnostika, tokiu būdų pacientui yra nustatoma tiksli dantų šaknų kanalų būklė.
Rentgeno diagnostika atliekama viso endodontinio gydymo metu, su tikslu įvertinti, jog dantų šaknų kanalai yra pilnai išvalyti ir užplombuoti.

Gydomas dantis yra nuskausminamas anestetikais ir izoliuojamas koferdamo guma, tuomet dantų šaknų kanalai kruopščiai išvalomi mechaniškai bei apdorojami cheminėmis medžiagomis, vėliau kanalai yra iš naujo suformuojami ir užpildomi plombine medžiaga. Užplombavus kanalus plombuojamas danties vainikas.

Jei danties šaknies kanalas infekuotas, pirmo vizito metu dažniausiai kanale paliekama gydomoji kalcio pasta, o danties vainikas iki sekančio vizito plombuojamas laikinąja plomba.

Kodėl būtina gydyti dantų šaknų kanalus?

Negydant dantų šaknų kanalų, mikroorganizmai, esantys pulpoje, skverbiasi virš šaknies viršūnės ir formuoja uždegimą aplinkiniuose audiniuose, gali sukelti gingivitą, o vėliau ir periodontitą, iššaukti kaulo tirpimą aplink šaknį bei kitas komplikacijas.

Kas yra endodontinis pergydymas?

Endodontinis pergydymas savo eiga praktiškai nesiskiria nuo įprasto dantų šaknų kanalų gydymo. Dažniausiai endodontinis pergydymas atliekamas dėl nekokybiškai atlikto endodontinio gydymo. Pergydymas atliekamas, kuomet pirminis endodontinis gydymas buvo atliktas nekokybiškai, dantų šaknų kanalai nebuvo pilnai išvalyti ar pilnai užpildyti plombine medžiaga, ko pasekoje prasidėjo antrinis uždegimas.

Tokiais atvejais iš dantų šaknų kanalų pašalinama sena plombinė medžiaga, kanalai valomi ir formuojami bei iš naujo užpildomi plombine medžiaga. Danties vainikas atstatomas plomba ar vainikėliu.

Prisijunkite prie savitarnos ir registruokitės konsultacijai

Endodontinis (danties šaknų kanalų) gydymas dažniausiai vyksta dviem etapais

  • Per pirmą vizitą danties šaknų kanalai yra valomi, užpildomi vaistu ir danties vainikas plombuojamas laikina plomba;
  • Per antrą vizitą kanalai užplombuojami.

Tiek po kanalų valymo, tiek po plombavimo gali pasireikšti šie simptomai

  • Skausmas,
  • Tinimas,
  • Jautrumas sukandant, kramtant.

Tai yra normali reakcija, dažniausiai trunkanti iki 3 parų, tačiau kartais, priklausomai nuo organizmo ypatumų, gali tęstis ir ilgiau.

Skausmui malšinti rekomenduojame vartoti priešuždegiminius vaistus – paracetamolį, ibuprofeną, nimesilį. Medikamentus vartokite taip, kaip nurodė gydytojas, vaistininkas.

Tinimą sumažinti galima naudojant šalčio kompresą (šaldyti ne ilgiau 20 minučių, tarp šaldymų daryti pertraukas).

Po procedūrų taip pat rekomenduojame nevalgyti, kol veikia nuskausminamieji vaistai.

Dantų ir burnos ertmės priežiūra išlieka įprasta.

Kreipkitės į gydytoją, jeigu:

  • Iškrito laikina plomba,
  • Atsirado žymus veide matomas tinimas,
  • Karščiuojate.

Prisijunkite prie savitarnos ir registruokitės konsultacijai

Registracija telefonu

Registracija internetu

Darbo laikas

I-VII 00:00-24:00