Endodontija

Kaip žinia, dantų problemos gali būti įvairios. Viena iš jų yra pažeisti dantų šaknų kanalai. Jei dėl ėduonies, dantų traumų, kitų ligų ar priežasčių yra pažeidžiami dantų šaknų kanalai, yra būtinas dantų šaknų kanalų gydymas, dar vadinamas endodontiniu gydymu. Ypač svarbu neignoruoti šios problemos, priešingu atveju laukia rimtos pasekmės. O mes kviečiame sužinoti, kada yra reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas.

Kada reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas?

Šis gydymas paprastai būna dėl kilusios infekcijos, kai karioziniuose audiniuose esančios bakterijos pasiekia danties kanaluose esančią pulpą (pulpa tai – mažas kraujagyslių, nervų ir limfagyslių raizginys, esantis po danties emaliu ir dentinu). Kilus infekcijai, prasideda ūmus uždegimas,  kuris dar yra vadinamas pulpitu. Šio gydymo metu yra sunaikinami mikroorganizmai, kurie yra dantų šaknų kanalų sistemoje.

Kaip suprasti, kad jums jau yra reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas?

Labai svarbu laiku pastebėti, kad yra reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas ir kreiptis į specialistus. Jei pastebėjote, kad dantis tapo jautrus šalčiui bei karšiui, pasikeitė danties spalva, ar patino dantenos, tai gali būti požymiai, kad jums yra reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas. Tad būkite dėmesingi bei pastebėję šiuos požymius, nedelsdami kreipkitės į specialistus.